SAP Ariba mezi lídry pro automatizaci podnikových nákupů

Společnost SAP Ariba byla ve studii Gartner 2019 Magic Quadrant for Procure-to-Pay Suites zařazena do kvadrantu lídrů. Studie porovnávala jednotlivé dodavatele sad pro automatizaci nákupů (procure-to-pay), umožňujících řídit a automatizovat celý proces – od požadavku na nákup přes výběr dodavatele, objednávku až po zpracování faktury a platbu.

Společnost SAP Ariba byla do kvadrantu lídrů pro produkty procure-to-pay zařazena již počtvrté za sebou. Studie společnosti Gartner posuzovala sady celkem 13 dodavatelů softwaru. Řešení SAP Ariba bylo oceněno na základě kvality vize i schopností dodavatele uvádět ji do praxe. Současně se řešení SAP Ariba dostalo do kvadrantu lídrů i ve studii Gartneru mapující strategické zajišťování zdrojů (Gartner 2018 Magic Quadrant for Strategic Sourcing Application Suites). Strategické zajišťování zdrojů představuje přístup k řízení dodavatelských řetězců, kdy společnost shromažďuje a posuzuje informace tak, aby mohla využít své konsolidované kupní síly k nalezení nejlepších podmínek dostupných na trhu.

„Pokračujeme ve snaze přinášet našim zákazníkům co největší hodnotu. Podporujeme jejich digitální transformaci tím, že jim dodáme inteligentní a integrovanou platformu pro řízení výdajů, která umožní řídit náklady všech kategorií,“ uvedl produktový ředitel společnosti SAP Ariba Darren Koch.

Více než 200 integračních bodů s ERP

Základem pro řízení nákupního procesu jako celku (source-to-pay) je integrace se systémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP). Rozhraní SAP Ariba Cloud Integration Gateway, které poskytuje platforma SAP Cloud, přináší více než 200 přednastavených standardních integračních bodů propojujících ERP a řešení pro optimalizaci nákupů. SAP Ariba umožňuje skutečně integrované řešení procesů source-to-pay. Je určeno pro podniky všech velikostí bez ohledu na obor jejich podnikání a kategorii výdajů.

SAP Ariba je celosvětově největší sítí, která umožňuje obchodování mezi podniky. Je do ní zapojeno více než 4,2 milionu podniků ve 190 zemích. Řešení navíc používají organizace ve více než 180 zemích k vyhledávání a řízení flexibilní pracovní síly. Nedávná studie společnosti IDC (Worldwide Procurement Applications Software Market Shares, 2018: Cloud Leads the Way) ukázala, že podíl SAP Ariba na trhu řešení pro řízení podnikových nákupů je 25,6 % a společnost v tomto segmentu zaznamenala meziročně nárůst o 13,8 %.