Atlas Copco Services v Brně vydělala 92 milionů

Společnost Atlas Copco Services s.r.o., která v Brně provozuje Centrum sdílených služeb pro švédskou průmyslovou skupinu Atlas Copco a Servisní technologické centrum vakuových vývěv Edwards, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2018. V jihomoravské metropoli se společnosti daří, za loňský rok vykázala zisk přes 92 milionů Kč při obratu 1,17 miliardy Kč. Na dani z příjmu tak v České republice odvedla téměř 20 milionů korun.

Atlas Copco Services v posledních několika letech v Brně mohutně expanduje, zejména její část poskytující komplexní finanční služby a podporu zákazníkům švédské průmyslové společnosti Atlas Copco pro Evropu a Severní Ameriku. Zatímco v roce 2016 v jejím Centru sdílených služeb na Holandské ulici pracovalo 150 lidí, nyní – o pouhé tři roky později – zaměstnává přes 400 pracovníků a stále hledá nové. Aktuálně nabízí přes dvě desítky volných pracovních pozic v ekonomických oborech.

„V roce 2018 došlo ke značnému rozšíření části společnosti zabývající se finančními službami. To je v souladu se strategií centralizovat finanční služby ve skupině Atlas Copco a více využívat takzvaná centra finančních sdílených služeb,“ vysvětluje Radek Nešleha, generální ředitel Finančního centra Atlas Copco Services (Vacuum Technique). Právě tyto skutečnosti podle něj přispěly k výraznému nárůstu tržeb a počtu zaměstnanců. V roce 2018 dosáhly tržby společnosti výše 830 milionů Kč, o rok dříve činily 750 milionů Kč.

Dlouhodobě se daří i Servisnímu technologickému centru vakuových vývěv Edwards na Tuřance, kde ročně opraví na 6500 vývěv z části Evropy, Afriky a Blízkého východu. To momentálně zaměstnává 150 pracovníků, a také nabízí volné pracovní pozice v technických oborech.