Oracle nabízí bezplatná školení a certifikace pro Oracle Cloud

Společnost Oracle oznámila, že bude zdarma nabízet školení a certifikační testy pro svůj cloud Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Celý vzdělávací program byl vytvořen odborníky společnosti Oracle a je určen pro všechny úrovně znalostí a různé role v podnikovém IT. Zájemci jeho prostřednictvím získají přístup ke všem kurzům OCI, které jsou poskytovány digitálně a ve 13 jazycích. Společnost Oracle také nabízí na omezenou dobu bezplatné certifikační zkoušky pro Oracle Autonomous Database a 10 dalších oblastí.

Pro provoz svých kritických pracovních úloh podniky stále častěji volí cloud Oracle Cloud Infrastructure. Tato infrastruktura totiž nabízí podporu všech typů úloh, nižší náklady na provoz a oproti konkurenci i rychlejší migraci do cloudu. To vše na zabezpečené a globálně dostupné platformě. Počet zákazníků využívajících OCI stále roste, a společnost Oracle se proto rozhodla zvýšit investice do programů, které zákazníkům poskytují podporu a rozšiřují přístup k relevantním praktickým školením. To vše by zákazníkům mělo pomoci využít cloud Oracle na maximum.

Nový školicí program umožňuje zájemcům získat cenné odborné znalosti v oblasti cloudových technologií. Toto know-how lze uplatnit v jakémkoli odvětví, zvyšuje hodnotu na trhu práce a podporuje kariérní růst. Bezplatné školení a certifikace současně podnikům usnadňují řízení lidského kapitálu v oblasti IT a získávání nebo rozvoj kvalifikovaných odborníků, které potřebují k rychlému růstu a inovacím.

„V průběhu pandemie jsme byli svědky toho, že nerovnováha mezi požadavky na znalosti IT a skutečnou situací se ještě prohloubila v důsledku zvýšené závislosti organizací na špičkových technologiích a cloudu. Jedná se nejen o problém lidí, kteří hledají smysluplnou kariéru, ale také společnosti; ty zase potřebují kvalifikované odborníky,“ uvádí Damien Carey, senior viceprezident Oracle University. „To, že společnost Oracle nyní poskytne bezplatná školení v oblasti pravděpodobně nejrychleji se rozvíjející cloudové technologie, pomáhá jak jednotlivcům, tak i našim zákazníkům. Ti díky tomu mohou maximalizovat hodnotu svých investic do technologií Oracle Cloud.“

Nový program společnosti Oracle zahrne:

  • Přístup k celému digitálnímu katalogu školení OCI, který obsahuje kurzy pro všechny úrovně a různé role; obsah je přístupný kdykoli a odkudkoli a podporuje 13 jazyků.
  • Praktická cvičení v prostředí Oracle Cloud free tier (umožňuje si testovat příslušné dovednosti naživo).
  •  Certifikační proces společnosti Oracle jako celek: od přípravných kurzů a cvičných zkoušek až po testování a vlastní certifikaci.
  • On-line setkání vedená odborníky společnosti Oracle, kteří se zabývají osvědčenými postupy a poskytují personalizovanou zpětnou vazbu.
  • Podpora pro ty, kdo hledají nové pracovní příležitosti.

Podrobnější informace (v angličtině):

Bezplatné certifikace OCI, Oracle Autonomous Database a 10 dalších certifikací budou k dispozici výhradně na Oracle University do 31. prosince 2021. Bezplatné digitální školení OCI bude k dispozici průběžně (OCI free training and certification).