Pure Storage z Prahy vidí prostor pro globální růst

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, oslavila první výroční otevření svého pražského centra výzkumu a vývoje, kam se jí v krátké době podařilo přilákat experty z mnoha zemí a vybudovat dynamické a multikulturní prostředí. Technologická společnost Pure, která sídlí v Silicon Valley, zaznamenala celosvětově výrazný růst. Pražské centrum má svým zaměřením na inovace, výzkum a vývoj podpořit pokračující expanzi společnosti Pure Storage v regionu EMEA.

Společnost Pure Storage, která se již 7 let po sobě umisťuje v Magickém kvadrantu Gartneru pro primární úložiště mezi lídry, si pro založení svého evropského výzkumného a vývojového centra před rokem vybrala technologicky rozvinutou Prahu. Důvodem byla zejména strategická poloha města v kombinaci s širokou škálou technicky vzdělaných, talentovaných lidí a velkou koncentrací dalších technologických společností. Od té doby Pure Storage zaznamenala silný celosvětový růst a dosáhla rekordních tržeb i prodejů – jak za poslední čtvrtletí, tak i za celý poslední účetní rok. Tyto výsledky potvrzují účinnost dlouhodobé strategie společnosti Pure dodávat zákazníkům moderní prostředí pro práci s daty (Modern Data Experience) a nabízejí i příležitost k dalšímu zrychlení růstu. Na českém trhu zaznamenal Pure úspěch zejména v sektorech finančních služeb, elektronického obchodu a výroby – všechno jsou to odvětví, kde se běžně provozují kritické aplikace vyžadující vysokou dostupnost, ochranu dat před ransomwarem a funkce obnovy po havárii. Jacob Ringler

Jacob Ringler, Pure Storage

„Naši techničtí specialisté se zapojují do náročných inovativních projektů, které přináší vysokou hodnotu. Zákazníkům pomáhají řešit jejich problémy a volit technologie pro budoucnost. Zákazníci jsou v centru všeho, co děláme, a vždy hledáme příležitost, jak jim můžeme pomoci vylepšit jejich podnikání,” uvádí Jacob Ringler, ředitel pražského výzkumného a vývojového centra společnosti Pure Storage, a dodává: „Kromě týmu vývoje a testování produktů máme v Praze také produktové manažery a finanční a obchodní týmy.“

Pure Storage, která je jednou z nejrychleji rostoucích společností dodávajících podnikové IT, letos slaví své 11. výročí. V průběhu první dekády se Pure postaral o to, aby flash jako technologie úložišť byla přijata coby standardní volba. Tato technologie dokáže podporovat libovolné obchodní procesy i inovativní projekty a přináší dosud nevídanou míru zjednodušení podpůrné infrastruktury. V příštích 10 letech se Pure bude dále zaměřovat na poskytování moderního prostředí pro práci s daty. Zákazníkům poskytne dynamické a hladce fungující úložiště, která se budou chovat jako cloud. Aktuálně Pure dále rozšiřuje využitelnost technologie flash pro veškeré typy pracovních úloh, což zajišťuje pomocí sdílených služeb, flexibilních modelů spotřeby na vyžádání a pomocí schopnosti reagovat na konkrétní potřeby různých aplikací. Jedinečnost přístupu Pure spočívá v dokonalé kombinaci hardwaru, softwaru a služeb. Úložiště Pure lze používat jako službu a jeho parametry dynamicky měnit podle aktuálních potřeb zákazníků.

Navzdory současnému dění ve světě se pražské výzkumné a vývojové centrum rozrůstá podle plánu a přitahuje talentované zaměstnance z celého světa. Pro svůj multikulturní tým vybudovala společnost atraktivní kanceláře v pražském Karlíně, který je díky vysoké koncentraci technologických firem proslulý svou inovativní atmosférou. „Kromě množství talentovaných lidí, které zde máme k dispozici, je hnacím motorem inovací vznikajících v našem pražském centru start-upový duch. Snažíme se ho udržet i nyní, kdy jsme vyrostli ve velkou globální společnost. Kromě zkušených profesionálů přijímáme také čerstvé absolventy nebo studenty, protože rozmanitost přináší ty nejlepší nápady,“ dodává Jacob Ringler s tím, že Pure je zaměstnavatelem, který nabízí jedinečnou firemní kulturu podporující týmovou práci a flexibilitu. „Poskytujeme našim lidem to, co jim dnes obvykle nejvíc chybí – čas na vlastní růst a rozvoj,“ říká závěrem.