Nejatraktivnějším zaměstnavatelem v podnikových službách je znovu SAP Services

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem na českém trhu se dle letošního průzkumu personálně poradenské agentury Randstad stala stejně jako v loňském roce společnost ŠKODA AUTO, druhou příčku obhájila společnost Microsoft a třetí obsadila Kofola. V kategorii „podnikové služby“ byla nejatraktivnějším zaměstnavatelem zvolena společnost SAP Services.

Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnější zaměstnavatele v České republice se uděluje na základě výsledků z největšího celosvětového průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research, který probíhá již 20 let. Průzkum zkoumá atraktivitu největších zaměstnavatelů v jednotlivých zemích a také aspekty, dle kterých se uchazeči rozhodují při výběru zaměstnavatele. Letošního dvacátého ročníku se zúčastnilo více než 200 000 respondentů ve 33 zemích. V České republice se průzkum uskutečnil potřetí, a to na vzorku 4 724 respondentů, kteří hodnotili atraktivitu 150 největších zaměstnavatelů z privátního sektoru.

Kromě samotné atraktivity respondenti hodnotí i další atributy, např. pověst zaměstnavatele, finanční zdraví, používání moderních technologií, jistotu zaměstnání, možnosti kariérního posunu, mzdu a benefity, atmosféru na pracovišti či zajímavost náplně práce. „V očích většiny zaměstnanců jsou atraktivní zejména ty společnosti, které nabízí dobrou mzdu a benefity, vládne u nich příjemná pracovní atmosféra a lidé mají příležitost dostat se k zajímavé práci.  Právě tyto atributy, spolu s důrazem na jistotu práce, považují uchazeči při hledání nového zaměstnání za nejdůležitější a zároveň jsou přesvědčeni o tom, že je zaměstnavatelé neposkytují v dostatečné míře,“ uvádí Jacek Kowalak, generální ředitel společnosti Randstad, a dodává: „Společnosti, které se umístily na příčkách vítězů, ovšem tyto atributy umí dobře komunikovat, a proto v očích veřejnosti v těchto oblastech vynikají. Na trhu práce jim to poté přináší výrazné výhody. Všem vítězům blahopřejeme.“